DIY

Doniczki na zioła DIY

Doniczki na zioła DIY

Mój mały kuchenny ogród i moje doniczki na zioła DIY. Ulubione zioła, zawsze świeże, zawsze pod ręką.

Nie tylko ułatwiają gotowanie, wydobywają z potraw wspaniały smak, ale także cieszą oko.

Moja oaza zieleni, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza i nie napawa optymizmem.

Długo poszukiwałam doniczek, które sprostałyby moim wymaganiom i nie zrujnowałyby budżetu.

Doniczki Do It Yourself – DIY

Jeśli już znalazłam doniczki na które mogłabym się zdecydować ich cena odstraszała. Czym się kierowałam przy wyborze doniczek  idealnych na zioła? Przede wszystkim chciałam, by były w neutralnym kolorze, tak aby w każdej chwili można było znaleźć dla nich inne zastosowanie, przenieść z kuchni na parapet do sypialni i by tam wciąż ładnie komponowały się z wnętrzem. Chciałam by miały zintegrowane, połączone z donicą podstawki,  z możliwością ich rozłączania, to wbrew pozorom bardzo przydatne, gdy często sięgamy po świeże zioła i nie chcemy ciągle przenosić na blat samej doniczki bez podstawka albo angażować obu rąk, bo druga już jest uzbrojona w nożyce do ziół. Chciałam, by miały ładny kształt i nie zajmowały wiele miejsca na parapecie. Chciałam, aby można było dowolnie je komponować, czyli w zależności od pory roku i typu ziół, jakie potrzebuję by można je było ustawić w zestawieniu dwóch lub pięciu doniczek. Wiem, wiem, moja lista życzeń była długa i do tego jeszcze jasno określony budżet. Szukałam długo, intensywnie, przeszukiwałam internet, buszowałam w każdym napotkanym po drodze centrum ogrodniczym, przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych. Bezskutecznie, idealne doniczki jakby ukrywały się przede mną, bawiły w chowanego.

Instrukcja krok po kroku

Aż tu pewnego sobotniego popołudnia, zupełnym przypadkiem podczas zwyczajnych zakupów trafiłam na te niemalże idealne. Nie zmartwiło mnie, że brakuje im jeszcze trochę do perfekcji, bo moja wyobraźnia już nad nimi pracowała. Bez zastanowienia wzięłam wszystkie egzemplarze z półki, żałując, że jeszcze dwie sztuki więcej by nie zawadziły. I rozpoczęła się moja przygoda z idealizowaniem doniczek na zioła 😀

doniczki na zioła DIY doniczka bazowadoniczki na zioła DIY doniczka bazowa z podstawką

Moje idealne doniczki

  doniczki na zioła DIY ziemia doniczki na zioła DIY moczenie nasion ziół

Do współpracy zapraszamy ziemię i nasionka i / lub gotowe sadzonki

Dla lepszego kiełkowania nasion przed posianiem ich zamoczyłam je w chłodnej wodzie przez około 30 min.

 

doniczki na zioła DIY tablica kredowa z rolki doniczki na zioła DIY tworzymy opisy

Pora na etykietki. Tutaj świetnie sprawdza się folia tablicowa.

Dzięki specjalnej strukturze jest samoprzylepna, można ją wielokrotnie przyklejać i odklejać, nie pozostawia śladów kleju. Dodatkowo na odwrocie posiada kratki, które ułatwiają nam narysowanie czy wymierzanie kształtu, który chcemy wyciąć.

doniczki na zioła DIY opisy

Czas na oznaczenie naszych ziół. Jeśli wsadzamy sadzonki, z rozpoznaniem nie powinniśmy mieć problemu. Jeśli wysiewamy nasiona, nie zapomnijmy do czasu opisu zaznaczyć, która doniczka jakie zioła otrzymała.

 

doniczki na zioła DIY z miejscem na opis

Doniczki gotowe. Czyż nie są urocze?

  doniczki na zioła DIY z opisami 

doniczki na zioła DIY z opisami

2 thoughts on “Doniczki na zioła DIY

    1. Kasiu Moja Inspiracjo, szukałam, szukałam, aż wpadły mi w ręce. Jak to często bywa, to był moment 😉 Fakt, jak narazie nie znalazłam u nich wad 😁😁 ale nigdy nie wiadomo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *