Podróże

Weekend w Pradze

Praga w jesiennym słońcu

Kochani zapraszam Was na jesienny weekend w Pradze.

Tegoroczna piękna jesień umożliwia fajne podróże po Europie. Nie ma konieczności uciekania samolotem by nacieszyć się słoneczkiem i zobaczyć piękne miejsca.

Sudety Karpty Poskie Góry angellovesdreams

Od dwóch lat po głowie chodził mi wypad do Pragi jesienią. Nie zimą, nie latem, a właśnie jesienią, kiedy drzewa nabierają pięknych barw, wschody i zachody słońca zachwycają całym wachlarzem ciepłych barw.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams

Kiedy zwiedzanie miasta nie jest uciążliwe ze względu na duszne powietrze i płynący z nieba ukrop. Kiedy też nie trzeba biegać po topiącym się śniegu, albo uważać, żeby nie zostać opryskanym przez przejeżdżający samochód.Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams

Wyjazd był spontaniczny, bez wcześniejszego planowania, rezerwacji, ustalania. Pełen żywioł, szybkie spakowanie walizki, wizyta w kantorze i w drogę. Tak naprawdę był to wyjazd na zakupy 😀

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams stare miastoSama podróż przez dolny śląsk już mnie zachwyciła. Piękny błękit nieba, wspaniałe kolory, relaksujące widoki. Cudowna polska jesień powoli rozwijająca skrzydła.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams rynek stare miasto

A tutaj już sama Praga. Cóż widoki, zwłaszcza, gdy słońce zaczyna nisko schodzić są naprawdę fantastyczne. Jak już znajdziemy się w centrum miasta, to okazuje się, że wszystkie najciekawsze atrakcje są w zasięgu ręki, naprawdę bliziutko. Wszędzie dojdziemy spokojnym spacerkiem, nie potrzebujemy przemieszczać się autem.

Parkowanie w centrum Pragi

I tutaj uwaga Praga pod względem parkowania jest bardzo restrykcyjna, bardzo łatwo zaparkować na miejscu, które jest przeznaczone dla mieszkańców danej strefy. Podobnie z czasem parkowania, są strefy w których można stać np. tylko godzinę lub cztery. System karania i odholowywania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów naprawdę działa tutaj sprawnie, radzę nie testować.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams most Karola weltawa

Za to polecam spacerek brzegiem rzeki, widoki o obu stronach fantastyczne, gwarantuję, że nie będziecie żałować.

 

 

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams most Karola weltawa

Ach, zapomniałabym – koniecznie spróbujcie czeskie kołacze, dostępne w kilkunastu co najmniej wersjach. Wypełnione owocami, lodami, bitą śmietaną, w zależności od tego na co macie ochotę.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams sękacz trdelnik

I najsłynniejszy czeski aktor – Kretek 😉 dostępny w różnych postaciach i rozmiarach. Jestem przekonana, że Wasi bliscy docenią taki prezent z podróży.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams kretek czeski

Praga daje wiele naprawdę fajnych możliwości, już wiem, że będą kolejne weekendy spędzone w Pradze i to nie tylko w celach zakupowych.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams kretek czeski maskotki breloczki

Na koniec trochę nowoczesności – kto zna lub widział Tańczący dom? Co o nim sądzicie?

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams Wełtawa tańcący dom w pradze

Kolejnym razem chcemy odwiedzić Zamek na Hradczanach oraz oddalić się od centrum miasta by zobaczyć Pragę z innej perspektywy. Kto wie, może znajdzie się chwila na rejs łódką, przejażdżkę rowerem wodnym lub tour po mieście zabytkowym autem? A Wy co polecacie odwiedzić w Pradze?

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams Wełtawa zachód słońca hradczany

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia i polubienia mojego profilu na Instagramie tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *