Podróże

Weekend w Pradze

Praga w jesiennym słońcu

Kochani zapraszam Was na jesienny weekend w Pradze.

Tegoroczna piękna jesień umożliwia fajne podróże po Europie. Nie ma konieczności uciekania samolotem by nacieszyć się słoneczkiem i zobaczyć piękne miejsca.

Sudety Karpty Poskie Góry angellovesdreams

Od dwóch lat po głowie chodził mi wypad do Pragi jesienią. Nie zimą, nie latem, a właśnie jesienią, kiedy drzewa nabierają pięknych barw, wschody i zachody słońca zachwycają całym wachlarzem ciepłych barw.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams

Kiedy zwiedzanie miasta nie jest uciążliwe ze względu na duszne powietrze i płynący z nieba ukrop. Kiedy też nie trzeba biegać po topiącym się śniegu, albo uważać, żeby nie zostać opryskanym przez przejeżdżający samochód.Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams

Wyjazd był spontaniczny, bez wcześniejszego planowania, rezerwacji, ustalania. Pełen żywioł, szybkie spakowanie walizki, wizyta w kantorze i w drogę. Tak naprawdę był to wyjazd na zakupy 😀

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams stare miastoSama podróż przez dolny śląsk już mnie zachwyciła. Piękny błękit nieba, wspaniałe kolory, relaksujące widoki. Cudowna polska jesień powoli rozwijająca skrzydła.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams rynek stare miasto

A tutaj już sama Praga. Cóż widoki, zwłaszcza, gdy słońce zaczyna nisko schodzić są naprawdę fantastyczne. Jak już znajdziemy się w centrum miasta, to okazuje się, że wszystkie najciekawsze atrakcje są w zasięgu ręki, naprawdę bliziutko. Wszędzie dojdziemy spokojnym spacerkiem, nie potrzebujemy przemieszczać się autem.

Parkowanie w centrum Pragi

I tutaj uwaga Praga pod względem parkowania jest bardzo restrykcyjna, bardzo łatwo zaparkować na miejscu, które jest przeznaczone dla mieszkańców danej strefy. Podobnie z czasem parkowania, są strefy w których można stać np. tylko godzinę lub cztery. System karania i odholowywania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów naprawdę działa tutaj sprawnie, radzę nie testować.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams most Karola weltawa

Za to polecam spacerek brzegiem rzeki, widoki o obu stronach fantastyczne, gwarantuję, że nie będziecie żałować.

 

 

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams most Karola weltawa

Ach, zapomniałabym – koniecznie spróbujcie czeskie kołacze, dostępne w kilkunastu co najmniej wersjach. Wypełnione owocami, lodami, bitą śmietaną, w zależności od tego na co macie ochotę.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams sękacz trdelnik

I najsłynniejszy czeski aktor – Kretek 😉 dostępny w różnych postaciach i rozmiarach. Jestem przekonana, że Wasi bliscy docenią taki prezent z podróży.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams kretek czeski

Praga daje wiele naprawdę fajnych możliwości, już wiem, że będą kolejne weekendy spędzone w Pradze i to nie tylko w celach zakupowych.

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams kretek czeski maskotki breloczki

Na koniec trochę nowoczesności – kto zna lub widział Tańczący dom? Co o nim sądzicie?

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams Wełtawa tańcący dom w pradze

Kolejnym razem chcemy odwiedzić Zamek na Hradczanach oraz oddalić się od centrum miasta by zobaczyć Pragę z innej perspektywy. Kto wie, może znajdzie się chwila na rejs łódką, przejażdżkę rowerem wodnym lub tour po mieście zabytkowym autem? A Wy co polecacie odwiedzić w Pradze?

Weekend w Pradze wycieczka Praga Praha AngelLovesDreams Wełtawa zachód słońca hradczany

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia i polubienia mojego profilu na Instagramie tutaj

2 thoughts on “Weekend w Pradze

  1. Praga jesienią jest niesamowita 🙂 wspaniale uchwyciłaś ją na zdjęciach. Tańczący dom – mam do niego ambiwalentny stosunek, przez fakt, że za współczesną architekturą nie przepadam – to średnio mi się podoba, ale w sumie już tak wrósł się w praską tkankę, że nie wyobrażam sobie nabrzeża bez tego budynku. Tak samo zresztą sprawa się ma z wieżą Žížkov – jest trochę straszna, ale czy można sobie wyobrazić Pragę bez niej?
    A jak dałaś radę zjeść tego trdelníka wypełnionego lodami? Widziałam, że wiele osób się poddaje i nie kończy 😀

    1. Prawda, że Praga to niezwykłe miasto? Bardzo się cieszę, że podoba Ci się Praga moim okiem. Tańczący dom – też nie do końca wpisuje mi się w kanon miasta i troszkę burzy harmonię klimatu nabrzeża. Ale z drugiej strony stał się częścią krajobrazu, podobnie jak wspomniana przez Ciebie wieża telewizyjna. Czasem chyba należy przymrużyć oko i zaakceptować powstałe budowle. Stają się one elementem charakterystycznym miasta, choć nie wspierają jego klimatu.
      Trdelnik wypełniony był truskaweczkami, lody tylko na ostatniej warstwie. Choć przyznam, że nasycił na calutki dzień. Taki sweet fast food 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *